“AS Framm omandas AS-i Lasbet Tootmine”

06.03.2020

Betoon- ja betoonvalmistoodete tootja AS Framm sõlmis 06.03.2020 tehingu, millega omandas samas valdkonnas tegutseva AS-i Lasbet Tootmine.

AS Lasbet Tootmine juured ulatuvad juba aastasse 1956, mil alustas tegevust Tallinna Raudbetoontoodete Tehas. Esimesest tegevusaastast alates on valmistatud väga laias valikus betoonist ja raudbetoonist tooteid ning väljastatud betooonisegusid ning kogu tegutsemisaja kestel on ettevõte, sõltumata nimest, olnud üks suuremaid raudbetoon­konstruktsioonide tootjaid Eestis.

Esmakordselt pandi 2020 aasta märtsi kuus kokku kaks Eesti kapitalil põhinevat betoonelementide tootjat. Ainsa ehitusmaterjalide tootjana on AS-i Framm tooteportfellis nii betoonvalmistooted nagu betoonist seinaelemendid ja õõnespaneelid, kui ka kaubabetoon ja presstooted nagu sillutus- ning müürikivid.

AS-i Framm juhatuse liikme Rasmus Kurmi sõnul on AS-i Framm eesmärk AS-i Lasbet Tootmine omandamisega saada Eesti betoonituru kujundajaks. “Oleme AS-iga Framm suutnud luua Eestis betoonelementide tootmise turul kõrged standardid nii kvaliteedis, efektiivsuses kui ka tööohutuses. AS-i Lasbet Tootmine omandamisega suurenevad meie tootmismahud märgatavalt. Seetõttu tahame nende kõrgete standarditega olla eeskujuks ka teistele ehituse valdkonna tegijatele,” lisas Kurm. Kurmi sõnul on AS Framm olnud kindel ja usaldusväärne tööandja oma töötajatele. “Tahame seda kindlasti olla ka senistele AS-i Lasbet Tootmine töötajatele,” sõnas Kurm.